hodujte ako králi

Reštaurácia

Pozrite si našu ponuku

Originálne a tradičné jedlo


Kráľovsky oddychovať a kráľovsky jesť. Hradná kuchyňa vás presvedčí o tom, že už prvé sústo z taniera v Reštaurácii Magdaleny Zai dokáže splniť všetky vaše gurmánske sny.

Reštaurácia Magdaleny Zai je miesto, kde okrem histórie ochutnáte aj výborné jedlo pripravené s nekonečnou láskou a maximálnym rešpektom ku kvalite. Z prvotriednych surovín a čerstvých ingrediencií vám vytvoríme zdravé a chutné pokrmy, ktoré ulahodia aj náročným gurmánom. Kladieme dôraz predovšetkým na používanie lokálnych surovín a sezónnych produktov, ktoré sú základom poctivej domácej kuchyne. Nevaríme bežné historické jedlá, pretože rozmanitosť stravy, akú v dnešnej dobe gastronómia ponúka, v stredoveku neexistovala.

restaurant-image

V ponuke bývajú “klasiky” kráľovského dvora ako kačka či jeleň. Selekcia sladkého sa vyznačuje predovšetkým naším ikonickým Dezertom Magdaleny Zai – v tvare hradnej veže. Nechajte sa presvedčiť a príďte si vychutnať pokrmy, v ktorých sa prelína tradícia s modernou gastronomickou inováciou.

Medzinárodná a domáca kuchyňa je doplnená vínnou kartou so širokou ponukou kvalitných vín zo slovenskej a zahraničnej produkcie. Nechajte si odporučiť víno k vášmu pokrmu a povzneste váš gurmánsky zážitok do kulinárskeho neba. Jedálny lístok pravidelne aktualizujeme podľa momentálnej ponuky a ročného obdobia.

restaurant-image

Hradná reštaurácia je zložená zo štyroch chambre séparée. Každá má svoj typický charakter.

V ľavej časti reštaurácie sa nachádza hlavná miestnosť s vysokým stropom a masívnymi drevenými trámami. Tu vám ponúkneme aj raňajky na žulovom bufetovom stole.

Od baru napravo môžete prejsť do Krbovej miestnosti a rozjímať pri praskajúcom ohni v krbe.

Odtiaľ sa ďalej dostanete po niekoľkých mramorových schodoch do klenbovej sály s klavírom.

restaurant-image

Počas teplých letných dní vás poteší rozsiahla prekrytá terasa s výhľadom do zámockého parku.

Terasa vám poskytuje príjemné posedenie v zelenom prostredí, ktoré inšpiruje podnikateľov, ale i umelcov, ktorí hľadajú pokoj a únik od moderného uponáhľaného sveta.

Na našej letnej terase, ktorá je sama umeleckým dielom, sa príjemne osviežite, či už kávičkou, alebo letnými miešanými drinkmi, ktoré pre vás s radosťou prichystá náš hradný personál.

Rozsiahly zámocký park poskytuje tiež možnosti pre letné pikniky pri zapadajúcom slnku. V zimnom období je zaujímavou náhradou terasy koridor pri reštaurácii.

restaurant-image

Atraktívnym priestorom, ktorý Chateau GrandCastle môže poskytnúť svojim hosťom, je aj hradná vínna pivnica. Už v 17. storočí sa na Hrad a Kaštieľ dovážali kvalitné slovenské, ale i zahraničné vína. V tejto tradícii sa pokračuje i dnes, po viac ako štyristo rokoch.

V hradnej pivnici vieme našim hosťom ponúknuť degustáciu kvalitných vín pod vedením školených someliérov. Taktiež sú tieto priestory vhodné na organizovanie kačacích a husacích hodov, či posedenia v úzkom kruhu rodiny, alebo priateľov.

Priestory, rovnako aj eventy v hradnej pivnici ponúkame na objednávku, preto vám, v prípade záujmu, odporúčame obrátiť sa priamo na recepciu hotela, ktorá vám podá bližšie informácie.

restaurant-image

Sezóna LETO

júl-september

Pondelok-NedeľaBar

Kuchyňa
11:00 - 22:00

11:00 - 21:00

Sezóna ZIMA

október-jún

Pondelok-NedeľaBar

Kuchyňa
12:00 - 21:00

12:00 - 20:00

Rezervačný formulár