Kategória izby

Premium

Popis izieb

Čarovné dvojlôžkové komnaty (28-47 m2) kategórie PREMIUM Vás svojím štýlovým zariadením očaria dobovou útulnosťou a prostredím, z ktorého sála prívetivosť a pohostinnosť. Komnaty  majú vlastnú kúpeľňu s vaňou alebo sprchou, sú vybavené starožitným nábytkom a závan modernej doby so sebou prináša televízor, Wi-Fi pripojenie na internet, sušič na vlasy a varná kanvica s príslušenstvom. V hotelovej Reštaurácii Magdaleny Zai si pochutíte na raňajkách podávaných formou bufetových stolov, ktoré sú štandardne zahrnuté v cene ubytovania. V hradnom wellness môžete taktiež relaxovať  kedykoľvek počas otváracích hodín. Pohodlné župany, papučky a osušky sú rovnako súčasťou vybavenia.

Emanuelova komnata

Elegantná komnata je nazvaná po poslednom majiteľovi Hradu a Kaštieľa Emanuelovi Lichtensteinovi. Izba Vám ponúkne intímne prostredie vhodné pre romantické pobyty vo dvojici. Výnimočnosť izby je umocnená výhľadom do zámockého parku a nádherným klenutým stropom.

Zlatá komnata

Zlato už od pradávna symbolizuje bohatstvo a majestnátnosť, a práve takto sa budete cítiť v Zlatej komnate. V rozľahlej izbe v severnom krídle kaštieľa pri hrade je samostatná kúpeľna, secesný nábytok a posteľ, ktorá sa dá rozdeliť, ale i spojiť. Izba je taktiež vybavená samostatnou kúpeľnou v minimalistickom štýle.

Hradná komnata

Už príchod do izby vás zaujme - je situovaná uprostred arkádovej chodby severovýchodného krídla kaštieľa, z ktorej sa pozráte priamo na gotický hrad, ktorý vstáva z popola. Priestranná izba je vybavená vkusným historickým zariadením a autentickosť prostredia podporuje aj monumentálna freska na strope. V izbe je k dispozícii samostatná kúpeľna a možnosť umiestnenia prístelky.

Zrkadlová komnata

Spanilé princezné radi obzerali svoju krásu a noblesnosť v zrkadlách. Rovnako tak môžete urobiť aj vy v Zrkadlovej komnate, kde je dominantnou dekoráciou práve secesné zrkadlo z 19. storočia. Izba je situovaná v arkádovej chodbe severovýchodného krídla, z ktorej vidíte gotický hrad. Komnata je vybavená samostatnou kúpeľnou s vaňou.

Trinásta komnata

Zaujíma vás tajomno a máte chuť odhaliť všetky záhady minulosti? Tak neváhajte a otvorte dvere Trinástej komnaty. Priestranná izba poskytuje hosťom komfort, samostatnú kúpeľnu a možnosť rozšírenia umiestnením prístelky. Komnata taktiež disponuje zaujímavým trámovým stropom z 19. storočia.

Šachovnicová komnata

Kráľovská hra na šľachtické sídlo jednoducho patrí. Šach hrali ako páni, tak aj ich dámy. Aj dnes si v Hrade a Kaštieli môžete túto hru v Šachovnicovej komnate zahrať. Vstúpte do priestrannej izby so samostatnou kúpeľnou, otvorte si knihu z knižnice, ktorú máte plne k dispozícii a začítajte sa do jej strán so šálkou obľúbeného čaju.

Fresková komnata

Modrá farba, ktorá prevláda vo výzdobe Freskovej komnaty, je farbou pokoja, mieru a vyváženosti. A práve tak sa cítite v tejto izbe počas vášho pobytu. Fresky, ktoré zdobia jej strop, vhodne dopĺňajú atmosféru miestnosti. Poskytuje vám príjemné prostredie poschodia južného krídla. Pohodlné zariadenie vám zaručuje kráľovský oddych.

Vežová komnata

Kontrast moderného s historickým - podkrovná izba poskytuje zaujímavý výhľad na východnú hradnú baštu, ktorá slúžila na obranu hradu. Pri pobyte v tejto izbe si uvedomíte majestnátnosť gotického hradu zo 14. storočia. Moderne zariadená izba je vhodná pre romantické pobyty vo dvojici, ale aj pre celé rodiny. Súčasťou izby je aj samostatná elegantná kúpeľna.

Palácová komnata

Kontrast moderného s historickým - z podkrovnej izby kaštieľa sa pozeráte na najstarší hradný palác Hradu a Kaštieľa. Z okna komnaty sa pozeráte na bývanie hradných pánov z minulosti, zatiaľ čo vy zažívate luxus prítomnosti. Moderná izba je vhodná pre romantické pobyty vo dvojici, ale aj pre oddych celej rodiny. Súčasťou izby je aj samostatná moderná kúpeľna.

Studňová komnata

Kontrast moderného s historickým - samotný názov izby naznačuje zaujímavý výhľad z okna. Z podkrovia renesančného kaštieľa sa pozeráte priamo na najstaršiu gotickú studňu Hradu. Zariadenie izby je ladené do moderného štýlu v prevládajúcej elegantnej bielej a tmavej farbe. Súčasťou izby je samostatná kúpeľna so sprchovým kútom.

Komnata Barbory Celskej

Kontrast moderného s historickým - izba nazvaná po manželke cisára Žigmunda Luxemburgského. Je zariadená vkusným a moderným štýlovým nábytkom. Súčasťou izby je samostatná kúpeľna a výhľad na gotický hrad z podkrovia renesančného kaštieľa. Izba je ladená do rôznych tónov bielej, šedej a upokojujúcej modrej farby, ktorá Vám zaručí kráľovský oddych.