Kategória izby

Superior

Popis izieb

Romantika, ktorá drieme v dvojlôžkových komnatách typu SUPERIOR (37-53 m2) sa dotkne Vášho srdca a z Vášho pobytu spraví skutočné kráľovské prázdniny. Všetky komnaty majú vlastnú kúpeľňu so sprchou alebo vaňou. Nechýba ani sušič na vlasy, župan a mäkkučké papučky. Izby odrážajú empirický, secesný či biedermeierovský štýl, sú zariadené starožitným nábytkom, v ktorom je ukrytá duša romantických dôb minulých. Zaspávajte pri pohľade na klenbové stropy, či pôvodné fresky alebo sa pozrite do sveta cez LCD televízor. V priestoroch každej komnaty je samozrejmosťou Wi-Fi pripojenie na internet či varná kanvica s príslušenstvom. Po nerušenom snívaní budú pre Vás pripravené chutné raňajky formou bufetových stolov v hotelovej Reštaurácii Magdaleny Zai, ktoré sú zahrnuté v cene ubytovania rovnako ako sladké leňošenie v hradnom wellness.

RYTIEROVA KOMNATA

Zaspávajte pod erbom Hradu a Kaštieľa a cíťte sa ako ušľachtilý rytier a jeho cnostná dáma. Rytierova komnata na prízemí južného krídla je izbou, kde sa každý hosť na chvíľu stane šľachticom a zažije dotyk minulosti na vlastnej koži. Príchod do izby je možný cez renesančné nádvorie, kde nejedna renesančná dáma dala ruku vyvolenému rytierovi. K tomu sa pridáva výhľad do zámockého parku, ktorý vyvoláva pocit spojenia s okolitou prírodou. Izba je vybavená samostatnou kúpeľnou a poskytuje hosťom možnosť rozšírenia prístelkou.

MODRÁ KOMNATA

Modrá komnata na poschodí južného krídla kaštieľa je skutočným luxusom. Izba Vám poskytne rozprávkové snívanie vo dvojici, ale aj pre celú rodinu. K dispozícii majú hostia dobové zariadenie s dekoračnou historickou pieckou a samostatnú kúpeľnu s vaňou. Atmosféru izby upevňuje monumentálna trojdielna klenba a výzdoba ladená do upokojujúcej modrej farby.

EMPÍROVÁ KOMNATA

Originálnosť bývania v luxusnom renesančnom sídle zažijete v Empírovej komnate na poschodí južného krídla kaštieľa. Pôvabne zariadená izba v empírovom štýle s výhľadom do zámockého parku a samostatnou kúpeľňou s vaňou má na klenbovom strope zachované fragmenty renesančných fresiek. Medzi ne patrí aj najstaršie vyobrazenie Hradu Liptovský Hrádok zo začiatku 17. storočia.

BIBLIOTÉKOVÁ KOMNATA

Ak ste spisovatelia, umelci, alebo vášniví čitatelia kníh, Bibliotéková komnata je pre práve vás. Poskytuje súkromné, harmonické prostredie, ktoré je nevyhnutné pre dokonalý oddych vo dvojici. K dispozícii máte terasu, na ktorej si môžete počas teplých letných večerov sadnúť a zahĺbiť sa do obľúbenej knihy. Luxus izby je podčiarknutý dobovým nábytkom v štýle biedermeier a obrazmi. Nesmie chýbať ani starobylý písací sôl vedľa okna, na ktorom môže vzniknúť nejedno umelecké dielo.

BALLROOMOVÁ KOMNATA

Hradné panstvo sa v minulosti vedelo baviť - časte tanečné zábavy sa konávali práve v súčasnej Ballroom - Tanečnej sále. A po nej je pomenovaná Ballroomová komnata. Pretancujte ladným krokom tanečnou sálou a vojdite do rozprávkovej izby s výhľadom do zámockého parku. Izba ponúka hosťom príjemné prostredie, vhodné pre romantické pobyty vo dvojici, ale i pre celé rodiny, keďže v izbe je možnosť umiestnenia prístelky.

GRÓFOVA KOMNATA

Titulom grófka, či gróf sa nechávali v minulosti oslovovať hradné dámy, či páni. Aj vy dnes môžete zažiť, aké bolo v minulosti bývanie v kaštieli. Grófova komnata na prízemí južného krídla kaštieľa vám poskytuje komfort, výhľad do zámockého parku, či samostatnú kúpeľňu. Atmosféru miestnosti umocňuje majestátna klenba. Môžete sa tu ubytovať vo dvojici, či ako rodina, keďže v izbe je možnosť rozšíriť kapacitu pomocou prístelky.