HRAD A KAŠTIEL

Prehliadka

ČAROVNÉ MIESTO S RODINNÝM ZÁZEMÍM

Cieľom rekonštrukcie Hradu a Kaštieľa bolo sprístupniť jeho krásy verejnosti. Pripravená je pre vás prehliadka nádvorím a interiérom hradu, a aj kaštieľa, s výkladom, ako aj audiovizuálna prezentácia histórie, rekonštrukcie i priestorov v súčasnej podobe.


Počas prehliadky majú návštevníci možnosť vidieť priestory stredovekého hradu a renesančného kaštieľa, spojené s odborným výkladom školených sprievodcov. Súčasťou prehliadky sú aj dve audiovizuálne prezentácie dejín Hradu a Kaštieľa, príbehu jeho rekonštrukcie a prezentácia súčasnosti pamiatky. Pripravujeme aj rôzne podujatia, ako napríklad Detské alebo Nočné prehliadky, Hradovánky, Hradné kiná, divadlá, či iné, preto odporúčame sledovať naše sociálne siete, kde nájdete vždy čerstvé informácie o prípadných blížiacich sa podujatiach.

Prehliadky v letnej sezóne začínajú z Podhradia, kde sa nachádza aj bufet s drobným občerstvením a zmrzlinou. V blízkosti je dostupné veľké bezplatné parkovisko, odkiaľ viete vyjsť na miestnu vyhliadku Skalka. Mimo letnej sezóny sa prehliadky začínajú na recepcii hotela.

Za prípravu sprievodcov, prehliadok a podujatí je zodpovedný historik a popularizátor miestnych dejín Bc. Roman Brezina.

Zimná sezóna 1.09. – 30.06.

Otváracie hodiny:

Pravidelné prehliadky sú v sobotu, v nedeľu a počas štátnych sviatkov o 10:00, 12:00 a 14:00.

Miniálny počet osôb: 6 osôb

Mimo vyhlásených časov – len na objednávku pre viac ako 10 osôb.

Letná sezóna 1.07. – 31.08.

Otváracie hodiny:

Prehliadky denne: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

Dĺžka prehliadky: 50-60 minút

Vstupné:

 • Dospelí – 7 €/osoba
 • Regionálne vstupné – 6 €/osoba
 • ZSSK zľava – 6€/osoba
 • Študenti – 5 €/osoba
 • Seniori 60+ – 5 €/osoba
 • Deti od 6 do 17 rokov, seniori – 4 €/osoba
 • ZŤP, ZŤP-S – 4 €/osoba
 • Hoteloví hostia Chateau GrandCastle – 3 €/osoba
 • Rodinné vstupné – 20 €/2 dospelí + 2 deti do 17 rokov
 • Deti do 5 rokov – zdarma
 • Foto/video – zdarma
 • Organizované skupiny (20 a viac osôb) – 10% zľava
 • Platba za ponúkané služby a tovar na prehliadkach je možná len v hotovosti.

Ponuka pre školy:

Prehliadky

Pre školské výlety ponúkame upravenú trasu s obsahom zaujímavejším pre detského návštevníka (vhodné pre žiakov mladších ako 12 rokov). Dostupné po objednávke e-mailom minimálne deň vopred. Cena vstupu je podľa platného cenníka, pedagogický dozor navštívi hrad zdarma.

Vzdelávacie programy

Čo to je hrad?

Na príklade stredovekého hradu Liptovský Hrádok si vysvetlíme význam hradu v stredovekej krajine a stredovekom svete. Žiaci sa dozvedia, na čo slúži veža Nebojsa, kde bol padací most, kto je hradný kastelán a mnoho ďalších zaujímavostí. Program trvajúci približne jednu hodinu je dostupný celoročne počas školského roka po objednávke aspoň deň vopred na e-mailovej adrese roman@hradliptovskyhradok.sk. Spoplatnený je sumou 4€/žiak – nad 20 osôb ponúkame zľavu z celkovej ceny vstupného. Pedagogický dozor navštívi program zdarma.

Sedem vianočných zvykov Jána z Holešova

Vzdelávací program pripravený pre žiakov základných škôl o siedmych stredovekých vianočných zvykoch. Počas hodinovej návštevy hradu navštívime stredoveký hrad, kde si porozprávame o živote na hradoch v stredoveku a potom sa presunieme do kaštieľa, kde sprievodca s pomocou vizuálnych pomôcok predstaví unikátny stredoveký spis a spomínané stredoveké vianočné zvyky.  Program je dostupný od 1. decembra do začiatku vianočných prázdnin po objednávke aspoň deň vopred na e-mailovej adrese roman@hradliptovskyhradok.sk. Spoplatnený je sumou 4€/žiak – nad 20 osôb ponúkame 10% zľavu z celkovej ceny vstupného. Pedagogický dozor navštívi program zdarma.

V čase konania svadieb, svadobných obradov a eventov je vstup na Hrad a Kaštieľ obmedzený.

V prípade väčších skupín (20 a viac osôb) je možné rezervovať si individuálne termíny prehliadok.

Rezervácie:

Viac informácií k prehliadkam nájdete na:

https://hradliptovskyhradok.sk/

https://www.instagram.com/hradliptovskyhradok/

https://www.facebook.com/hradliptovskyhradok